GAZETA GMINNA GRUDZIEŃ 2019

WAŻNE WYDARZENIA!

NIECODZIENNE SPOTKANIE Z FOTOGRAFEM

11 października na pogadankę z dziećmi przybył "uzbrojony" w aparat  i lampy, Bartosz Grosiecki, zawodowy  fotograf. Pan Bartosz  zajmuje się wykonywaniem wszelkiego rodzaju zdjęć, ich wywoływaniem oraz obróbką. Spotkanie było ciekawe, a zakończyło się … wykonaniem zdjęć.

PSZCZÓŁKI, PSZCZELARZE I SŁODKI MIODEK
Naszymi gośćmi 14 października byli panowie z Beskidzkiego Związku Pszczelarzy "BARTNIK" w Bielsku-Białej:  Janusz Waluś oraz Krzysztof Waluś. Ciekawe opowieści z życia pszczół, goście przeplatali pokazami filmowymi. W ogrodzie odbył się praktyczny pokaz „odymiania ula” oraz degustacja zdrowego miodku. Mniam!

DZIEŃ NAUCZYCIELA NA … ROBOCZO

14 października uroczyście, ale na "roboczo" obchodziliśmy Dzień Nauczyciela.  Nauczyciel - to znacznie więcej niż zawód! Były kwiaty, występy, miłe, ciepłe słowa i buziaki od dzieciaków:)

EDUKCJA MUZYCZNA W FORMIE WIDOWISKA!

Koncert i edukacja o instrumentach poprowadzony 22 października przez panią Kasią Skrzypek był cudownym widowiskiem muzyczno- tanecznym! Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rybarzowicach zaprezentowali grę na instrumentach, śpiew i taniec, które były ucztą dla ducha i oka!

WINDĄ DO …. BIBLIOTEKI

30 X przedszkolaki wybrały się do biblioteki. Pani Anna Mucha serdecznie powitała dzieci, oprowadziła po bibliotece i zapoznała z bajeczką "Jesień liścia Jasia". Bibliotekarka zachęciła przedszkolaków do udziału w projekcie "Mała Książka- Wielki Człowiek". Czytajmy!

„POMAGAMY POLSKIM DZIECIOM NA KRESACH”
W dniach 4 - 7 listopada przedszkole uczestniczyło w akcji corocznej akcji charytatywnej dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie.
  Zebraliśmy 4 kartony z potrzebnymi artykułami. Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy włączyli się w piękną akcję niesienia pomocy Rodakom!

PATRIOTYCZNY PORANEK ORAZ OBCHODY 11 LISTOPADA
W piątek 8 listopada odbyła się Uroczystość Niepodległości Polski. Były wiersze, pieśni i nasz Hymn Narodowy, a wszystko w biało - czerwonej oprawie! 11 listopada po Mszy Świętej w intencji Ojczyzny przedstawiciele organizacji złożyli wiązanki kwiatów i znicze pod Pomnikiem Legionistów. Nie zabrakło delegacji rodziców z dziećmi.

SZERYF PRAW DZIECKA CZYLI KONWENCJA PRAW

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przedszkolaki  z grupy Starszaków i Średniaków pod kierunkiem nauczycielek: Moniki Pytlik, Patrycji Kubica i Joanny Kufel przygotowały barwny spektakl słowno - wokalny. Rodzice postarali się o piękne stroje  dla swoich pociech. "Wszystkie Dzieci Świata" wołały jednym głosem o to, aby w każdy dzień pamiętać o ich prawach. Na uroczystości zostały wręczone odznaki Szeryfa Praw Dziecka, które otrzymali: Radna  Barbara Magiera - Sadlik,  Przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola Agata Kulczyńska - Dutka, Dyrektor Przedszkola Jadwiga Kozłowska, Ksiądz Proboszcz Władysław Urbańczyk, Zastępca Wójta Gminy Buczkowice Jerzy Kanik, Radny  Zdzisław Świerczek, Gminny Komendant OSP Stanisław Górny, Sołtys Wsi Rybarzowice Kazimierz Sadlik. Goście obdarowali przedszkolaków słodyczami.

UROCZYSTE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

21 listopada maluszki zostały wcielone do wielkiej przedszkolnej rodziny za sprawą Uroczystego Pasowania na Przedszkolaka. Po zabawach dzieci zostały pasowane przez Panią Dyrektor i trzymały tubki z niespodzianką wraz z dyplomem.  Życzymy dzieciom miłego pobytu w przedszkolu, wiele radości każdego dnia oraz dobrych wspomnień z przedszkola:)

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU
25 listopada misie opanowały całe przedszkole. Zabawy, konkursy, tańce, zajęcia matematyczne, plastyczne i kodowanie z Misiem w roli głównej podobały się małym i dużym dzieciom!

AKCJA „PAMIĘTAJMY O SENIORACH”

Od 25 listopada przedszkole uczestniczyło w zbiórce artykułów higienicznych, czystości i słodyczy dla podopiecznych DPS w Wilkowicach. Dziękujemy darczyńcom! Dobro powraca!

KONCERT PATRIOTYCZNY CZYLI ŚPIEWANA HISTORIA POLSKI:)

Patriotyczny Koncert przygotowany przez uczennice i uczniów Szkoły Podstawowej w Rybarzowicach pod kierunkiem Pani Katarzyny Skrzypek miał miejsce 26 listopada. Obrazy o Ojczyźnie wyświetlane rzutnikiem podkreśliły charakter Koncertu. Dziękujemy!

SPORTOWCY NA START!

4 grudnia  nasze przedszkole odwiedził sportowiec i trener z TIKI TAKA- Mirosław Bajek. Sportowiec zaprosił dzieci do aktywności ruchowej. Przedszkolaków długo nie trzeba było namawiać:)