GAZETA GMINNA LUTY 2020

CO U NAS SŁYCHAĆ?

*KONKURS „SMOG – STOP”

Konkurs plastyczny miał na celu uświadomienie dzieciom i dorosłym, wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.  Organizacją Konkursu zajęła się mgr Patrycja Kubica. Rozwiązanie konkursu nastąpiło 11 grudnia i zostało poprzedzone pogadanką oraz prelekcją na temat czystego powietrza.  Wystawka wszystkich prac cieszyła oko i budziła refleksję podziwiających. Obudźmy myślenie ekologiczne!

*PATYCZAKI I STRASZYKI
Oswajanie z owadami miało miejsce 12 grudnia. Było to możliwe dzięki Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej, które sponsorowało warsztaty edukacyjne prowadzone przez firmę "Owady i Spółka Maciej Kupczak”. Dzieci miały wyjątkową i niecodzienną możliwość zobaczenia kilkunastu gatunków patyczaków oraz straszyków, które są dobrym pomysłem na zwierzątko dla dziecka. „Zielone lekcje" są cenne z uwagi na bezpośredni kontakt ze zwierzętami i światem przyrody!

*PACHNĄCE NIESPODZIANKI DLA BABCI I DZIADKA
W dniach 7 i 8 stycznia, na warsztatach z Panią Haliną Kubica, dekoratorką i plastyczką, dzieci wykonywały mydełka - pachnące kawą, lawendą
i różami. Była to zabawa, a jednocześnie powstało coś pożytecznego czyli oryginalny prezent dla seniorów. Zajęcia były ciekawe i ekologiczne!

*PRZYGODY KAPRYŚNEJ KSIĘŻNICZKI
9 stycznia dzieci wzięły udział w interaktywnym przedstawieniu teatralnym. Dzieciom bardzo podobały się piękne stroje aktorów oraz bajkowe postacie smoka, księżniczki, króla oraz księcia. Dzięki występowi, przedszkolaki nauczyły się, iż nie wolno "zawierzać" i rozmawiać z nieznajomymi, a także przyjmować od nich prezentów. Niestety, świat nie jest idealny!

*KOLĘDOWANIE DLA DZIECIĄTKA

Przedszkolna tradycja kolędowania w kościele ma głębszy sens i niechaj długo nie zaginie! W niedzielę 12 stycznia, wszystkie przedszkolaki  kolędowały w Kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia w Rybarzowicach. Rodzice zadbali  o oryginalne kolędnicze stroje dla przedszkolaków. Dziecięce głosy i  ich urok wywołały wzruszenie na wielu twarzach. Przedszkolaki otrzymały zasłużone brawa. Uczestnicy spotkania obdarowani zostali słodkimi pierniczkami. WSZYSTKIM gorąco dziękujemy za pomoc, przybycie, życzliwy odbiór oraz wsparcie finansowe dla placówki. W Nowym Roczku życzymy Błogosławieństwa od Bożej Dzieciny!
DZIEŃ BABCI I DZIADKA CZYLI NASI WSPANIALI JUBILACI

* NOWOROCZNE KOLĘDOWANIE Z ZESPOŁEM

30 stycznia 2020 roku Regionalny Zespół Pieśni i Tańca z Rybarzowic przybył na Noworoczne Kolędowanie. Tradycja kolędowania w przedszkolu Zespołu sięga dobre ponad 10 lat. Członkowie RZPiT "Rybarzowice" to niezwykli społecznicy, ludzie kultury i pasjonaci! Dziękujemy!

Jadwiga Kozłowska