GAZETA GMINNA MAJ 2020

NADAL UCZYMY .... CHOCIAŻ INACZEJ

PRZEZ CAŁE ŻYCIE SIĘ UCZYMY….

w Godziszce "Zabawy przyrodnicze cennym źródłem wiedzy o świecie".
W naszym przedszkolu, 5 marca szkolenie z kodowania prowadziła Pani Aleksandra Filuś. Na spotkaniu nauczycielki uczyły się obsługi "ozobota" czyli pomocy dydaktycznej, mającej na celu uatrakcyjnienie zajęć. Dziękuję Pani Oli za prowadzenie warsztatów, a wszystkim uczestnikom za wspólne uczenie się:)

„DZIECI UCZĄ RODZICÓW” TO NIE ŻART!

Ta akcja edukacyjna ma na celu  wsparcie procesu edukacji najmłodszych, zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami. Zabawy te budują relacje międzyludzkie, uczą wiedzy o samym sobie i bliskich, uczą wiedzy o życiu. Dziękujemy rodzicom za udział w tej ważnej akcji!

"MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"

Teraz, kiedy wszyscy pozostają w domu, nadarza się okazja realizacji projektu, który ruszył 1 października 2019 roku.  Rodzice chętnie uczestniczą
w akcji czytania dzieciom bajek. Do przedszkola napływają pierwsze rysunki dzieci, ilustrujące przeczytaną bajkę.
Zapraszamy do korzystania
z nagrań  czytanych bajek w ramach projektu – linki na stronie przedszkola.

WITAMY WIOSNĘ …. PRZEZ OKNO

Powitanie wiosny przez wszystkich przedszkolaków było niemożliwe za sprawą „złośliwego wirusa”. Aby docenić piękno natury, uświadomić wychowankom zagrożenia dla naturalnego środowiska został ogłoszony przedszkolny konkurs plastyczny i fotograficzny pt. „Wiosna na świecie”. Do przedszkola dotarły również zdjęcia z domowej aktywności dzieci czyli tworzenia zielonych ogródków parapetowych. Dziękujemy!

PALMY, BARANKI I PISANKI CZYLI TRADYCJE ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY:)

Z radością kultywujemy tradycje Świąt Wielkanocnych. Galeria zdjęć świadczy o tym, że tradycja jest ważna! W tym roku z inicjatywy  mieszkańców naszej parafii, dzieci wraz z rodzicami  kolorowymi palmami ozdabiały wejścia swoich domów. To piękny wyraz poszanowania tradycji!

„NASZ PAPIEŻ JAN PAWEŁ II”

Z okazji 100 rocznicy Urodzin Karola Wojtyły został ogłoszony przedszkolny konkurs plastyczny "Nasz Papież Polak". Może tematem przewodnim zostanie pasja Papieża czyli zamiłowanie do pieszych wędrówek po Tatrach.  Aktualnie czekamy na prace, którymi chcemy uczcić pamięć o naszym Papieżu, który żyje w naszych sercach, a Jego nauka ma szczególne znaczenie w obecnym, trudnym
dla wszystkich ludzi czasie.

Jadwiga Kozłowska