SZERYF PRAW DZIECKA CZYLI.....

"Prawa Dziecka! To podstawa!
Wszyscy muszą dobrze znać
I przestrzegać je starannie,
Bo inaczej trzeba się bać,
A konkretnie to Szeryfów,
Co je strzegą w dzień i w noc,
Aby każde Dziecko miało
Szczęście i radości moc!"
Nasze przedszkole gościło Szeryfów Praw Dziecka!

20 listopada 2019 roku to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.  Przedszkolaki  z grupy Starszaków i Średniaków pod kierunkiem nauczycielek: Moniki Pytlik, Patrycji Kubica i Joanny Kufel przygotowały barwny spektakl słowno - wokalny. Rodzice postarali się o piękne stroje dla swoich pociech. "Wszystkie Dzieci Świata" wołały jednym głosem o to, aby w każdy dzień pamiętać o ich prawach. Murzynek, Indianin i Chińczyk podkreślali, że wszystkie dzieci mają jednakowe prawa. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę "Jesteśmy dziećmi". Przedszkolaki nie zapomniały również o tym, że oprócz praw mają obowiązki, oczywiście na miarę swoich możliwości. Na uroczystości zostały wręczone odznaki Szeryfa Praw Dziecka, które otrzymali: Radna Rybarzowic Barbara Magiera- Sadlik, Dyrektor Przedszkola Jadwiga Kozłowska,  Przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola Agata Kulczyńska - Dutka, Ksiądz Proboszcz Władysław Urbańczyk, Zastępca Wójta Gminy Buczkowice Jerzy Kanik, Gminny Komendant OSP Stanisław Górny, Przewodniczący Rady Sołeckiej Rybarzowic Zdzisław Świerczek, Sołtys Wsi Rybarzowice Kazimierz Sadlik. Zaproszeni wracali do swoich prac z nową odznaką:) Maluchy z zaciekawieniem obejrzały występy starszych koleżanek i kolegów oraz  mocno oklaskiwały małych artystów. Pamiątkowe zdjęcia oddają ciepłą i serdeczną atmosferę spotkania. Dziękujemy serdecznie Gościom i Ambasadorom Dzieci za przybycie i słodki poczęstunek dla przedszkolaków! Zapraszamy do wejścia na link strony: Prawa Dziecka! PAMIĘTAJMY O DZIECIACH! W NICH NADZIEJA NA LEPSZE JUTRO!