PROCEDURA PRZYJĘCIA DZIECKA W CZASIE COVID-19

PROCEDURA PRZYJĘCIA DZIECI NA CZAS STANU EPIDEMIOLOGICZNEGO

W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU W RYBARZOWICACH

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. (Dz.U. z 2020, poz.780) zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19;

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z 30 kwietnia 2020 roku dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 , wydane na podstawie art. 8 a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2019 r. poz. 59, oraz z 2020 r. poz. 322, 374 i 567)

1. Ze względu na sytuację epidemiczną w porozumieniu z organem prowadzącym w przedszkolu funkcjonują ograniczone liczebnie grupy przedszkolne.

2. W pierwszej kolejności z przedszkola korzystają te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

3. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

4. Do przedszkola przyjmowane są wyłącznie dzieci obojga rodziców pracujących
oraz rodziców samotnie wychowujących dzieci wykonujących pracę zawodową.

5. Dyrektor może zwrócić się z prośba o przedłożenie dokumentów potwierdzających zatrudnieni w sytuacjach budzących wątpliwości.

6. Rodzice podpisują oświadczenie o znajomości ogólnych zasad i ograniczeń GIS oraz procedur obowiązujących w przedszkolu związanych z zapobieganiem przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID – 19 oraz informacją o pracy zawodowej rodzica (zał. nr 1 do procedury)

7. Rodzice pozostawiają w przedszkolu aktualne dane kontaktowe potrzebne
do zorganizowania ścieżki szybkiego kontaktu.

8. Do przedszkola mogą być przyprowadzane wyłącznie dzieci zdrowe – bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

9. Dzieci przyprowadzane są do przedszkola przez osoby zdrowe.

10. Do przedszkola nie mogą uczęszczać dzieci, których domownicy odbywają kwarantannę lub pozostają w izolacji ze względu na podejrzenie zarażenia koronawirusem.

11. Rodzice zabezpieczają dzieci powyżej 4 roku życia w drodze do przedszkola i w drodze powrotnej do domu w maseczki osłaniające nos i usta. Maseczki te zabierają ze sobą każdorazowo, nie pozostawiają ich w przedszkolu.

12. Rodzice przyprowadzający i odbierający dzieci z przedszkola są zobowiązani do zakładania rękawiczek i w maseczek, zobowiązani są też do zachowania dystansu społecznego w odniesieniu do pracowników przedszkola jak i do innych dzieci i ich rodziców wynoszącego min. 2m.

13. Rodzice maja obowiązek zgłaszania dyrektorowi istotnych informacji o stanie zdrowia dziecka.