PROCEDURA POSTĘPOWANIA NA WYPADEK KORONOWIRUSA

PROCEDURA POSTĘPOWANIA NA WYPADEK PODEJRZENIA ZAKAŻENIA

KORONAWIRUSEM COVID - 19

W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU W RYBARZOWICACH

na postawie „Wytycznych przeciwepidemicznych  Głównego Inspektora Sanitarnego”

z dnia 19 listopada 2020r.

1. W momencie przyprowadzania dziecka do przedszkola i  przekazywania go pracownikowi przedszkola, po  podjęciu  uzasadnionego podejrzenia, że dziecko jest chore i może zarażać inne dzieci, nie zostaje ono wpuszczone do placówki, a rodzic poproszony zostaje o zabranie dziecka do domu i skontaktowanie się z lekarzem.
  2. W przypadku wystąpienia podczas zajęć w przedszkolu u podopiecznego lub personelu objawów sugerujących zakażenie koronowirusem, dziecko  zostaje niezwłocznie odsunięte  od zajęć i w porozumieniu z rodzicami, odesłane transportem indywidualnym rodziców do domu, a pracownik zostaje odsunięty od pracy i transportem indywidualnym udaje siędo swojego miejsca zamieszkania .
  3. Dziecko/ pracownik  oczekują na transport w wyznaczonym pomieszczeniu w wydzielonym obszarze, w którym jest możliwe czasowe odizolowanie go od innych osób na odległość  nie mniejszą niż 2 metry. Dziecko pozostaje pod opieką pracownika przedszkola.
  4. W oczekiwaniu na transport zarówno podopieczny jak i sprawujący opiekę nad nim pracownik przedszkola posiadają założone  maseczki i rękawiczki. Ten sam wymóg stosuje się do chorego pracownika.
  5. Jeżeli to możliwe, sporządza się listę osób obecnych w tym czasie w pomieszczeniach, w których przebywała osoba z objawami zakażenia.
  6. Zgodnie z obowiązującymi procedurami przeprowadza się dezynfekcje tego pomieszczenia, ze szczególnym uwzględnieniem powierzchni dotykowych.
  7. Zarówno dyrektor przedszkola, pracownicy,  jak i rodzice, stosują się ściśle do wydawanych instrukcji i zaleceń w/w instytucji.