ZASADY KORZYSTANIA Z PRZEDSZKOLA W OKRESIE ZAGROŻENIA

ZASADY COVID 19

ZASADY KORZYSTANIA Z PRZEDSZKOLA DZIECI W OKRESIE ZAGROŻENIA EPIDEMIOLOGICZNEGO
W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU W RYBARZOWICACH

na postawie „Wytycznych przeciwepidemicznych  Głównego Inspektora Sanitarnego”

z dnia 19 listopada 2020r.

1. W grupie może przebywać do 25 dzieci.
  2. Rodzice podpisują oświadczenie o znajomości obowiązujących ogólnych  zasad i ograniczeń GIS  oraz  procedur  obowiązujących w przedszkolu  związanych z zapobieganiem przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 .
  3. Rodzice pozostawiają w przedszkolu aktualne dane kontaktowe potrzebne do zorganizowania ścieżki szybkiego kontaktu.
  4. Do przedszkola mogą być przyprowadzane wyłącznie dzieci zdrowe – bez objawów chorobowych.
  5. Do przedszkola nie mogą uczęszczać dzieci, których domownicy pozostają w izolacji ze względu na zarażenie koronawirusem.
  6. Rodzice przyprowadzający i odbierający dzieci z przedszkola nie mogą mieć objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych - muszą być zdrowi. W drodze do i z przedszkola opiekunowie, rodzice dzieci oraz dzieci muszą przestrzegać aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
  7. Rodzice mają obowiązek zgłaszania dyrektorowi istotnych informacji o stanie zdrowia dziecka.