REMONTY, MODERNIZACJE PRZEDSZKOLA

"Przedszkole zmienia się przez lata:
Zmieniają się warunki,
Po to, by dzieci miały lepiej:
"Fruwały jak skowronki!"

Publiczne Przedszkole w Rybarzowicach powstało we wrześniu 1951 roku z inicjatywy społecznej. W budynku Domu Ludowego przedszkole funkcjonowało do sierpnia 1968 roku.  Od 1968 roku w budynku funkcjonowały 2 sale zajęć, jadalnia, szatnia, kuchnia, biuro. W 1992 roku ze względu na zwiększone potrzeby społeczeństwa adoptowano pomieszczenie szatni wraz z zapleczem biurowym na salę dla najmłodszych dzieci  3 i 4-letnich (jadalnia została „przerobiona” na szatnie, natomiast posiłki spożywane są na salach zajęć).

Na przestrzeni lat budynek przedszkola zmieniał swój wygląd zewnętrzny. Placówka była remontowana i modernizowana, zarówno przez Urząd Gminy w Buczkowicach, jak i rodziców oraz pracowników placówki, którzy społecznie wykonywali prace remontowe na rzecz placówki.
Do najważniejszych prac remontowo-modernizacyjnych wykonanych ze środków gminnych należą: dobudowanie kancelarii dyrektora, ocieplenie budynku przedszkola, remont dachu, remont i modernizacja kuchni przedszkolnej ( VIII 2008r.) oraz łazienek dla dzieci.
W 2015 roku wykonano modernizację oświetlenia sal, szatni oraz pomieszczeń kuchennych.
W roku 2019 wykonano odwodnienie budynku przedszkola, a w 2021 roku - studzienkę rewizyjną na potrzeby kanalizacji, remont kotłowni oraz pomieszczeń kuchennych.

Corocznie bogaci się baza dydaktyczna placówki o: zabawki, książki, pomoce do zabaw i zajęć, meble i sprzęt audiowizualny oraz zabawki i sprzęt ogrodowy. Poniżej migawki z pomieszczeń przedszkola:)
P.S. Zdjęcia od nr 8 - 13 z archiwum: dawny wygląd sal i szatni.
Zdjęcia 14 - 18 Sala zajęć Maluchy.
Zdjęcia 19 - 24 Sala zajęć Starszaki.
Zdjęcie 25 Kuchnia.
Zdjęcia od 26 Ogród z nowymi zabawkami.
Zdjęcie 40 - Szkolenie kadry pedagogicznej przedszkola z obsługi tablicy interaktywnej (listopad 2022)
Zdjęcia 41 - 48 Akcja usuwania obumarłych drzew koło budynku przedszkola (25.11.2023r.) W akcji uczestniczyli: Pan Dawid Bistyga, Pan Tomasz Jakubiec, Pan Ryszard Ciężak, Pan Pawła Pawlus, Pan Krzysztofa Dobija,  Pan Andrzeja Jakubiec oraz Pan Marcina Jakubiec.

slonce-ruchomy-obrazek-0862slonce-ruchomy-obrazek-0862slonce-ruchomy-obrazek-0862