HAŁABAŁA W WIOSENNYM OGRÓDKU

"Hałabała w wiosennym ogródku
Sadzi kwiatki i zioła do skutku
Oraz sieje i kopie grządeczki,
Aby rosły szczypior, rzodkieweczki..."

W czerwcu kończymy edukacyjny projekt  czytelniczy z krasnalem Hałabałą. Przygody wesołego ludzika towarzyszyły nam przez cały rok szkolny. Ależ to zleciało! Pani Asia z maluszkami pokazała bohaterowi książeczki Lycyny Krzemienieckiej nasz wiosenny przedszkolny ogródek. Co tutaj słychać? Ogródek warzywny ze szczypiorkiem, pietruszką, truskawkami i nawet dynią oblegają motylki i pszczoły. Hałabała z maluszkami słuchał uważnie Pani Asi, która objaśniała, co rośnie na grządce. Pietruszkę i szczypiorek wykorzystują już panie kucharki do zup i kanapek. Smacznego! Dodam tylko, że z Hałabałą żegnamy się tylko na wakacje:)