GAZETA GMINNA CZERWIEC 23

MAJ - CZERWIEC

Z KRONIKI PRZEDSZKOLA W RYBARZOWICACH:

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA!

7 kwietnia był dniem pogadanek, konkursów związanych z aktywnością ruchową, zdrowym odżywianiem czyli dbaniem o zdrowie. Dzieci „serio” podeszły do zadań i działań, wykazały się sporą wiedzą w tym temacie. Każdy przedszkolak otrzymał medal!

NASZE PROEKOLOGICZNIE DZIAŁANIA:)

- Przez dwa tygodnie kwietnia przedszkole prowadziło "Akcję Złomek - czysty domek" oraz zbiórkę złomu i makulatury. Za zebrane fundusze zakupiliśmy sadzonki kwiatów krzewów, które dzieci posadziły w ogródku w „Dzień Ziemi”.

- 15 kwietnia rodzice wraz z dziećmi włączyli się do akcji ekologicznej  "Mieszkańcy dla Rybarzowic" organizowanej na terenie naszej miejscowości.

- 19 kwietnia miało miejsce spotkanie z dziećmi oraz pogadankę dot. ochrony klimatu Ziemi z Panem Markiem Skrok, doradcą Aglomeracji Beskidzkiej. Pogadanka wraz z praktycznymi działaniami podobała się przedszkolakom.

KONCERT W BCK- U W BIELSKU -BIAŁEJ

24 kwietnia  nasi wychowankowie uczestniczyli w musicalu "Dzwonnik z Notre Dame". Aktorzy śpiewali swoje arie do dźwięków orkiestry symfonicznej. Dzieci  zachwycały się fantastycznymi iluminacjami świetlnymi. Widowisko miało na celu poszerzanie i propagowanie kultury oraz przedstawiało uczestnikom dobre wzorce zachowań.

QUIZ O POLSCE I PATRIOTYCZNY PORANEK!

28 kwietnia miał barwy biało – czerwone. Poranek, quizy i konkursy o naszej Ojczyźnie mają patriotyczny wymiar, a odświętne stroje dzieci podkreślają majowe uroczystości.

KONKURS „ MALI REPORTERZY AMOS – WYRÓŻNIENIE!

10 maja przedszkole otrzymało wyróżnienie i  nagrodę w postaci pakietu kreatywnego w konkursie „Mali reporterzy AMOS”, którego koordynatorem była Pani Joanna Klimiuk. Gratulujemy!

ARTYŚCI PROSTO Z FUNDACJI ANDRZEJA KRZANOWSKIEGO

19 maja odbyło się niecodzienne spotkanie z folklorem, a to dzięki artystom z Fundacji Andrzeja Krzanowskiego z Czechowic – Dziedzic. Pasjonaci oprócz gry na instrumentach zaprezentowali cały „warsztat” ludowych instrumentów. Dziękujemy za muzyczną ucztę!

FESTYN „DNIA RODZINY”

23 maja w sali Domu Ludowego w Rybarzowicach odbył się festyn Dnia Rodziny! Przedszkolaki występowały dla kochanych rodziców. Dalsza część imprezy odbyła się przy słodkim poczęstunku. Animatorki umilały czas uczestnikom festynu. Dziękujemy Wszystkim, którzy sprawili, że na twarzach dzieci pojawił się uśmiech!

WYCIECZKA DO STRAŻAKÓW!

26 maja wycieczka do remizy OSP w Rybarzowicach była fantastyczna! Pogoda sprzyjała, a pokazy i ćwiczenia ze strażakami były atrakcyjne i pobudzały aktywność poznawczą wychowanków. Dziękujemy strażakom!

NIEZWYKŁA PODRÓŻ MUCHOLOTEM

30 maja aktorzy „Skrzat” z Krakowa zaprezentowali interaktywną bajkę z elementami wychowawczymi oraz dawką humoru. Muzyka podkreślała charakter teatrzyku.

LIST DO DZIECI OD RZECZNIKA PRAW DZIECI

31 maja Pani Agnieszka Piotrowicz, nasza listonoszka spotkała się z przedszkolakami i odczytała list do dzieci, związany z ich prawami. Pogadanka o pracy listonosza była ciekawym źródłem preorientacji zawodowej wychowanków.

DZIEŃ DZIECKA … W OGRÓDKU

1 czerwca był okazją do wesołych zabaw. Baloniki ze zwierzakami, chusty animacyjne, kolorowe kredy, bańki mydlane i … lody okazały się super niespodzianką.

BEZPIECZNE WAKACJE” – DOBRE RADY UCZNIÓW

12 czerwca absolwenci Szkoły Podstawowej w Rybarzowicach w prezentacji multimedialnej przekazali dzieciom zasady bezpiecznego odpoczynku podczas wakacji. Dziękujemy uczennicom oraz Pani Liliannie Kanik i Pani Marcelinie Cygoń za całoroczną współpracę w dziedzinie czytelnictwa!

BIBLIOTEKA I SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ

12 czerwca Pani  Zuzanna Wiśniowska, autorka serii przygód o szalonej „Kurce Bajdurce” spotkała się z przedszkolakami w bibliotece. Nie obyło się bez zabaw i zagadek. Dziękujemy Pani Bożenie Jakubiec i Pani Marzenie Więzik za zorganizowanie spotkania!

KONKURSY, PRZEGLĄDY I PROJEKTY:

W czerwcu przedszkolaki kończyły programy i projekty edukacyjne: „Wróbelek Elemelek”, „Klub Zdrowego Przedszkolaka”.

Przed nami Uroczystość Pożegnania Roku Szkolnego. Życzymy dzieciom wspaniałych wakacji, samych sukcesów na dalszej drodze edukacji. Dziękując rodzicom, sympatykom przedszkola za owocną współpracę na rzecz dzieci i placówki, życzymy samych miłych chwil i pogody ducha.

Jadwiga Kozłowska