JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO ..... PRZEDSZKOLA?

kubus-puchatek-baby-ruchomy-obrazek-00341. Sztuka rozmowy
Przed pójściem do przedszkola zacznij dziecku o nim opowiadać. O dzieciach, z którymi można się bawić, paniach, które wymyślają coraz to nowe zabawy i we wszystkim pomagają dzieciom. Twój maluch powinien wiedzieć, że przedszkole to miejsce bezpieczne i przyjazne. Mów pozytywnie o przedszkolu, buduj zaufanie do nauczycieli i personelu, rozbudzaj ciekawość, wręcz prowokuj radosne oczekiwanie na pobyt w nim.
kubus-puchatek-baby-ruchomy-obrazek-00982. Pomagaj dziecku w osiągnięciu samodzielności!!!
Dziecko powinno samo, na miarę swoich umiejętności, radzić sobie w takich sytuacjach jak: zgłaszanie potrzeb fizjologicznych!, samoobsługa w toalecie, siedzenie podczas posiłków przy stole, trzymanie łyżki i jedzenie. Te czynności są do wykonania przez małe dziecko, przy częstym treningu oraz zezwoleniu mu na samodzielność w domu.

kubus-puchatek-baby-ruchomy-obrazek-00953. Do przedszkola przyprowadzaj dziecko zdrowe!!!
Jest to niezmiernie ważne, aby dziecko było niezakatarzone, nie przeziębione oraz nie zakażone chorobami zakaźnymi.

kubus-puchatek-baby-ruchomy-obrazek-00724. Uczymy się smacznie i zdrowo odżywiać
Jeżeli nie ma żadnych przeciwskazań lekarskich dotyczących danej potrawy, spróbuj zachęcić dziecko do jej zjadania.
W przedszkolu zachęcamy dzieci do próbowania nowych potraw, poznawania nowych smaków. Przy dzieciach, w nowym otoczeniu, nawet niejadki robią ogromne postępy.

kubus-puchatek-baby-ruchomy-obrazek-0070PODSTAWOWE WYPOSAŻENIE PRZEDSZKOLAKA
1. Wygodne obuwie:
- do chodzenia po przedszkolu: na twardej podeszwie, zapinane na rzep lub zatrzask,
aby dziecko potrafiło je samo założyć,
- do przedszkola: nie sznurowane. Najlepiej zapinane na rzep, wygodne, odpowiednie do panującej pogody.

2. Wygodne ubranie:
Spodnie/spódnica na gumce, wygodne bluzeczki. Nie zakładaj dziecku paska czy też spodni z ciężko rozpinającymi się guzikami. Dziewczynce nie zakładaj ozdób, korali, bransoletek, pierścionków itp., zawsze spinaj włosy. W szatni przedszkolnej w półeczce dziecka zawsze powinno być zapasowe ubranko w opisanym worku: spodnie, bluzeczka, skarpety, majteczki.
kubus-puchatek-baby-ruchomy-obrazek-0109       kubus-puchatek-baby-ruchomy-obrazek-0105                kubus-puchatek-baby-ruchomy-obrazek-0111           kubus-puchatek-baby-ruchomy-obrazek-0038