ZASADY ODPŁATNOŚCI

ZASADY   ODPŁATNOŚCI  W   PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU W RYBARZOWICACH

1. Koszty   wyżywienia   dzieci   i  opłata  za    świadczenia  opiekuńczo - wychowawcze przekraczające wymiar godzin poza podstawę programową w pełni  pokrywane są przez rodziców bądź prawnych opiekunów.

2.   Cenę za korzystanie z przedszkola regulują uchwały podjęte przez Radę Gminy. Uchwałą Nr LIV/380/23 Rady Gminy Buczkowice drugie dziecko z rodziny korzystające z edukacji przedszkolnej jest zwolnione z opłaty czesnego (rodzice składają stosowny wniosek do Dyrektora przedszkola).

3.   Przedszkole czynne jest od godziny 6:30 do 16:30.

4.  Przedszkole zapewnia bezpłatną realizację podstawy programowej w godzinach od 7:30  do 12:30.

5. Opłata za jedną godzinę świadczenia w zakresie przekraczającym realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego wynosi 1,30 złoty (Uchwała Nr LIV/380/23 Rady Gminy Buczkowice).

6. Przedszkole pobiera dodatkową opłatę za każde 5 minut opóźnienia po czasie zadeklarowanym po odbiór dziecka, zgodnie z umową z Rodzicami.

7.  W  przedszkolu  istnieje możliwość korzystania z  trzech posiłków.

8. Wysokość dziennej stawki żywieniowej ustala Dyrektor Przedszkola, na podstawie wyliczenia faktycznych kosztów zużycia produktów żywnościowych.

9. Rodzice deklarują ilość godzin jaką dziecko spędza w przedszkolu (można zmienić aneksem przed rozpoczęciem miesiąca rozliczeniowego). Naliczenia i płatności dokonywane są z dołu ( czyli należność za żywienie i pobyt dziecka w przedszkolu za wrzesień regulujemy w październiku).

10.  Płatność należy regulować  do 15 każdego miesiąca /wpłat za żywienie i czesne dokonujemy przelewem w wysokości wpłaty podanej przez intendenta na podane konto Urzędu Gminy/.

* Dyrektor przedszkola informuje rodziców o możliwości korzystania z pomocy GOPS-u dzieci z rodzin będących  w trudnej sytuacji materialnej.

SZANOWNI RODZICE! UPRZEJMIE PROSIMY O TERMINOWE WPŁATY ZWIĄZANE Z NALEŻNOŚCIAMI ZA POBYT I ŻYWIENIE DZIECI W PRZEDSZKOLU.
CZAS WYKONANIA PRZELEWU NA KONTO PRZEDSZKOLA MIJA 15 DNIA KAŻDEGO  NASTĘPNEGO MIESIĄCA (Płatności z dołu). PROSIMY RÓWNIEŻ O JASNE OPISYWANIE PRZELEWÓW WG WZORU:

TYTUŁEM: Żywienie - .../2023 nazwisko i imię dziecka
                          Pobyt - ..../2023 nazwisko imię dziecka

Druki przelewowe z naliczeniami otrzymacie Państwo w przedszkolu  (wpłat za żywienie i czesne dokonujemy przelewem), pozostałe płatności regulowane są w formie gotówkowej.

Uprzejmie prosimy o terminowe regulowanie odpłatności!
Nieobecność dziecka w przedszkolu nie zwalnia z ponoszenia opłat.