GAZETA GMINNA PAŹDZIERNIK 2023

WRZESIEŃ - PAŹDZIERNIK 2023

Z KRONIKI PRZEDSZKOLA W RYBARZOWICACH:

KROPKOWY DZIEŃ!

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Warto rozwijać talenty!

PASOWANIE I DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka oprócz zabaw miało miejsce Pasowanie na Przedszkolaka. Wychowankowie otrzymali kredkę ze słodką zawartością i dyplom. Radość dzieci bezcenna!

BLISKIE SPOTKANIA Z POLICJANTAMI

25 września Pani Ilona Żuławska i Pan Marcinem Babiarczyk, policjanci z KP w Szczyrku odwiedzili przedszkolaków. Pogadanki i praktyczne  działania przyciągały uwagę najmłodszych. Dziękujemy za wizytę i kolorowe odblaski. Gościom życzymy spokojnej służby!

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA……

4 października powróciliśmy do współpracy ze szkołą. Uczniowie czytali dzieciom utwory o jesiennej tematyce oraz zaprosili przedszkolaków do zabaw. Dziękujemy naszym absolwentom oraz paniom koordynującym projekt czytelniczy!

JESIENNY PIKNIK Z GOPROWCAMI I STRAŻAKAMI !

5 października byliśmy uczestnikami wesołej zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Zaproszeni GOPR-owcy dali pokaz działań ratowniczych z wykorzystaniem ścianki wspinaczkowej. Młodzieżowa drużyna i strażacy OSP Rybarzowice zaprezentowali samochód bojowy i sprzęt strażacki. Zabawy przy muzyce, konkurencje i brokatowe tatuaże cieszyły się powodzeniem. Domowe ciasta, kiełbaski z grilla i pieczone ziemniaki smakowały inaczej na świeżym powietrzu. Piknik miał charakter zaproszenia do rodzinnej aktywności ruchowej. Gorące podziękowania kierujemy do Wszystkich, którzy pomagali w organizacji Pikniku!

DZIEŃ DRZEWA  I ZBIÓRKA MAKULATURY!

10 października obchodzimy Dzień Drzewa. Organizowane przez placówkę zbiórki makulatury i złomu pozwalają oszczędzać zielone płuca planety. Dziękujemy Wszystkim, którzy uczestniczą w ekologicznych akcjach!

WIRUS LENISTWA CZYLI TEATRALIZACJA

11 października przedszkolaki obejrzały przedstawienie. Aktorzy teatru Skrzat wykorzystali treść bajki do przekazania przedszkolakom wychowawczych zagadnień tj. prawa i obowiązki dzieci. Dziękujemy!

PSIA TERAPIA

12 października w przedszkolu gościliśmy ForgetMeNot czyli Panią Anną Sromek ze swoim pupilem Toro. Dzieci poznawały zasady bezpiecznego zachowywania się w obecności psów. Dziękujemy za miłe przeżycia!

Przed nami Dzień Nauczyciela i z tej okazji życzę nauczycielom i pracownikom oświaty zdrowia oraz satysfakcji z pracy zawodowej!

Jadwiga Kozłowska