GAZETA GMINNA GRUDZIEŃ 2023

LISTOPAD - GRUDZIEŃ 2023

Z KRONIKI PRZEDSZKOLA W RYBARZOWICACH:

ZAWÓD: FRYZJERKA

Z cyklu „preorientacja zawodowa”, 23 października przedszkolaki razem z kucharkami Panią Iwoną i Panią Izą brały udział w  „zdrowych warsztatach kanapkowych”. 24 października odbyło się spotkanie z Panią Beatą Mieszczak, fryzjerką. Przedszkolaki były chętne na wykonanie stylowej fryzury. Z kolei 9 listopada gościła Pani Agnieszka Koraczyńska, zawodowy fotograf. W tym dniu nie brakowało modeli do zdjęć.

PAMIĘĆ O NASZYCH BOHATERACH

W dniu 2 listopada dzieci zapaliły znicze pod Pomnikiem Legionistów, upamiętniając bohaterów narodowych. Na cmentarzu Komendant OSP Rybarzowice Pan Stanisław Górny ciekawie opowiadał przedszkolakom o Święcie Niepodległości Polski i historii powstania pomnika. Dziękujemy!

PROTEST SMOG!

W ramach realizacji tematu „Czyste powietrze wokół nas”, 7 listopada przedszkolaki przeszły w marszu pt. „Stop Smog!” główną ulicą naszej miejscowości. Ten swoisty apel do mieszkańców stanowił element ogólnopolskiej kampanii antysmogowej.

#SZKOŁA DO HYMNU  I 125 LAT OSP RYBARZOWICE!

Przedszkole dba o to, by słowo "Polak" i "Ojczyzna" wypowiadane było przez dzieci z najgłębszą dumą. Szereg działań poprzedziło akcję „#SZKOŁADO HYMNU” czyli śpiewania hymnu Polski. Reprezentacja placówki wraz z innymi organizacjami w dniu 11 listopada pod Pomnikiem Legionistów złożyła znicze. W tym dniu również  OSP Rybarzowice świętowała 125 lat istnienia. Z tej okazji dzieci przygotowały tablicę z kolorowymi serduszkami dla Jubilatów. Sto lat!

PATRIOTYCZNY KONCERT W PRZESZKOLU….

13 listopada przedszkolaki były uczestnikami pięknego "Koncertu dla Polski" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Rybarzowicach pod kierunkiem Pani Katarzyny Skrzypek. Pieśni i piosenki patriotyczne rozbrzmiewały wzniośle w ustach młodzieży. Uroczysta oprawa Koncertu udzieliła się przedszkolakom. Na zakończenie wszyscy odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

PRAWA DZIECKA

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Zabawy i gry zdecydowanie dominowały w omawianej tematyce. Nie można zapominać, że oprócz praw dzieci mają swoje obowiązki np.: sprzątanie zabawek po zabawie!

PRZYGODY GANGU MOCNIAKÓW

21 listopada ogólnopolska akcja „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków” cieszyła się powodzeniem. Zdrowie stanowi przewodni element akcji, a warzywne maskotki zachęcają do dbania o walory zdrowotne spożywanych produktów.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA:)

27 listopada to uroczysty Dzień Pluszowego Misia, który jest symbolem szczęśliwego dzieciństwa. „Misiowe” zajęcia pozwoliły wyzwolić aktywności twórcze przedszkolaków.

AKCJA KRESY I …… CZYLI POMAGAMY Z RADOŚCIĄ

Przedszkole corocznie uczestniczy w akcjach charytatywnych tj.: „Wsparcie naszych rodaków zamieszkujących na Kresach Wschodnich”, zbiórce wpłat i nakrętek dla Ali i Klary oraz pomocy dla seniorów DPS - u w Wilkowicach. Dziękujemy wszystkim tym, którzy dzielą się z innymi!

„GDZIE JEST ŚWIĘTY MIKOŁAJ?”

Wesołe wydarzenie miało miejsce 4 XII, kiedy to z przedstawieniem teatralnym przybył Mikołaj z prezentami. Interaktywny spektakl poruszył treści wychowawcze i ekologiczne. Mikołaju do zobaczenia za rok!

PRZEDSZKOLNY KONKURS „EKO ZABAWKA”

5 grudnia  nastąpiło podsumowanie Przedszkolnego Konkursu  "EKO ZABAWKA”, który zaangażował dzieci wraz z rodzicami. Konkurs miał na celu rozwijanie świadomości ekologicznej, rozbudzanie twórczej inwencji dziecka oraz wspólne spędzanie czasu z najbliższymi.  Spłynęło dwadzieścia sześć prac, a autorzy otrzymali dyplomy i zestawy gipsowych figurek do malowania. Dziękujemy wszystkim, angażującym się w akcję!
                                                                           Jadwiga Kozłowska