GAZETA GMINNA LUTY 2024

STYCZEŃ - LUTY 2024

Z KRONIKI PRZEDSZKOLA W RYBARZOWICACH:

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY Z RODZICAMI

13 grudnia w przedszkolu miały miejsce dni otwarte dla rodziców. Po wspólnej zabawie, mamusie z pociechami wykonywały ozdoby choinkowe. Atmosfera zbliżających się świąt udzieliła się uczestnikom zajęć i zabaw.

PIERNICZKOWE WYZWANIA

14 grudnia dzieci z grupy Maluszki, razem z panią Krystyną Hetnał z KGW piekły, lukrowały i ozdabiały pierniki. Przedszkolaki ze starszych grup uczestniczyły w warsztatach cukierniczych prowadzonych przez panie kucharki. Takie małe ciastko, a tak wiele radości!

PROJEKT „MISIA USZATKA POZNAJEMY”

Ogólnopolski projekt edukacyjny „To nie lada gratka, poznajemy Misia Uszatka”. 15 grudnia maluszki razem z bohaterem książki Cz. Janczarskiego zwiedzały naszą miejscowość. Kolejnymi tematami będą: zdrowie na talerzu i pojęcie „uciekającego” czasu. Oj tak!

DZIECI DZIECIOM CZYTAJĄ…..

20 grudnia przedszkolaki słuchały utworów literackich czytanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Rybarzowicach. Tematem  pogadanki i prezentacji były tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

WIGILIJKA W PRZEDSZKOLNEJ RODZINIE

22 grudnia wspólnie kolędowaliśmy przy choince, a następnie składaliśmy życzenia i degustowaliśmy wigilijne dania: zupę grzybową i smażoną rybkę oraz kompot z owoców suszonych. Kultywujmy naszą tradycję!

KARNAWAŁ! OLE!

17 stycznia przy dźwiękach wesołej muzyki przedszkolaki  „wywijały” na parkiecie. Wystrój sali oraz kolorowe i atrakcyjne stroje wychowanków podkreślały charakter balu. Zabawy z balonikami, konkursy i nagrody oraz słodki poczęstunek dopełniły całości! Niech żyje bal!

UROCZYSTY DZIEŃ BABCI I DZIADKA

24 stycznia przedszkolne sale zapełniły się Seniorami. Dzieci słowami wierszy, piosenkami, tańcem i upominkami wyraziły miłość do Ukochanych Jubilatów! Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli przygotować piękną Uroczystość Dnia Babci i Dziadka!

LEŚNIK W PRZEDSZKOLU

26 stycznia naszym gościem był pan Mariusz Baltyzer z Bielskiego Nadleśnictwa. Leśnik przyniósł ciekawe rekwizyty tj. szyszki, korę drzew czy poroże jelenia, które posłużyły do edukacji przyrodniczo – leśnej. Pogadanka o leśnym ekosystemie, ochronie przyrody oraz ciekawostki o zwierzętach  podobały się przedszkolakom. Dziękujemy Panu Mariuszowi za miłe spotkanie i kolorowanki dla dzieci!

NASI MALI NAUKOWCY!

Wzbogacając proces nauczania i wychowania w przedszkolu, od września cyklicznie prowadzimy zabawy badawcze i doświadczenia. Eksperymenty  tj.: „Wirusy i bakterie”, „Mleczne kombinacje”, „Ciepło – zimno”, „Woda – skała” czy „Wulkan” fascynują dzieci i skłaniają do podejmowania różnorodnych aktywności w kierunku poznawania zjawisk przyrodniczych, fizycznych i chemicznych rządzących światem. Laboratoria mają przyszłość!

CERTYFIKAT „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”

W okresie od września do lutego, przedszkole uczestniczyło w ogólnopolskim projekcie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, promując zdrowy i aktywny tryb życia. Nadal kontynuujemy działania w tym kierunku, bo o zdrowie dbać należy cały rok!

Życząc miłych wrażeń, zapraszamy na stronę internetową placówki:)

Jadwiga Kozłowska