GAZETA GMINNA KWIECIEŃ 24

MARZEC - KWIECIEŃ

Z KRONIKI PRZEDSZKOLA W RYBARZOWICACH

OLIMPIADA Z TRENEREM MICHAŁEM

21 lutego Pan Michał Tomaszek, trener z Akademii Piłkarskiej „MIWO SPORT” przeprowadził z dziećmi Olimpiadę Sportową. Ambicje przedszkolaków sięgały złotych medali. Dziękujemy Panu Michałowi za atrakcyjne zajęcia sportowe!

DZIEŃ DINOZAURA

26 lutego wszystkie przedszkolaki udały się na „wykopaliska z dinozaurami”. Doświadczenia i zabawy przeniosły dzieci w zapomniany świat sprzed milionów lat!

CERTYFIKAT SZKOLNEGO GANGU MOCNIAKÓW

6 marca przedszkole otrzymało Certyfikat Szkolnego Gangu Mocniaków   oraz Kubusiowych Przyjaciół Natury. Propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i dorosłych należy do ważnych zadań edukacyjnych placówki.

TEATRZYK I INSPITRACJE….

7 marca przedszkolaki obejrzały również wesołą bajkę o drwalu Bartłomieju w wykonaniu aktorów teatrzyku Skrzat. Przedstawienie stało się inspiracją do dziecięcej twórczości teatralnej.

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH Z TRADYCJAMI

13 marca zaproszenie do przedszkolaków przyjęły panie z KGW w Rybarzowicach, w osobach: Pani Józefa Szemla, Pani Danuta Mędrzak oraz Pani Hanna Gołąbek. Panie, wystrojone w piękne stroje przyniosły rekwizyty do pogadanki o Wielkanocy. Serdecznie dziękujemy paniom za miłe spotkanie i słodkie niespodzianki!

ZAPROSZENIE DO CZYTANIA

20 marca uczennice ze Szkoły Podstawowej w Rybarzowicach zawitały z utworami literatury o wiośnie i zwyczajach wielkanocnych. Zagadki oraz zabawy ruchowe dopełniły całości spotkania. Dziękujemy!

DZIEŃ SOLIDARNOŚCI ORAZ WYJŚCIE Z MARZANNĄ….

21 marca przedszkolaki przyłączyły się do ogólnoświatowej akcji, solidarności z osobami z Zespołem Downa. Tego dnia dzieci wybrały się nad rzekę Żylicę po "zielony gaik", oczywiście żegnając zimę. Dzień był pełen aktywności, więc wychowankowie z radością przyjęli poobiedni odpoczynek!

ŚWIATOWY  DZIEŃ WODY!

22 marca z okazji Światowego Dnia Wody nauczycielki zorganizowały cykl zajęć dotyczących ochrony źródeł wody. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach badawczych i ruchowych, a po wysiłku ze smakiem piły wodę!

NIEZWYKŁY KONCERT

25 marca w przedszkolu odbył się Niezwykły Koncert. Dziękujemy Pani Kasi Skrzypek oraz uczennicom Szkoły Podstawowej w Rybarzowicach za piękne doznania wzrokowo – słuchowe!

SZUKANIE ZAJĄCZKA……

26 marca dzieci szukały Zajączka w ogrodzie. Znaleziony puszysty zwierzak przyniósł przedszkolakom czekoladki i maskotki. Warto szukać!

Jak zwykle zapraszam na ścieżkę rowerową na spacery oraz na stronę internetową naszego przedszkola.

Jadwiga Kozłowska