GAZETA GMINNA PAŹDZIERNIK 2019

WRZESIEŃ I PAŹDZIERNIK W KRONICE

RADNI Z WIZYTĄ
W dniu 12 września przedszkole odwiedzili samorządowcy- radni Urzędu Gminy Buczkowice. Komisja Rewizyjna w składzie: Jadwiga Górna, Jerzy Więcek, Roman Wrona, Wiesław Kopacz i Janusz Matlak, zostali ciepło powitani przez starszaków. Dziękujemy!

DZIEŃ KROPKI I KROPKA!
Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest 15 września i ma na celu wzbudzenie u dzieci pomysłowości, zachęcenie ich do działania. Historia dziewczynki o imieniu Vashti uświadomiła przedszkolakom, że każdy ma jakieś zdolności. Dzieci ułożyły własną historię małej Kropki, malowały "kropkowe" obrazy, śpiewały i tańczyły. Każdy jakiś TALENT ma!

TO NIE DRAKA! TO DZIEŃ PRZEDSZOLAKA!
20 września  obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka! Była to okazja do radości i zabawy, ale także przypomnienia praw Dziecka. Tańce, konkursy, zabawy balonami, malowanie baloników i ... inne atrakcje. Przedszkolaki otrzymały bilety, popcorn i udały się na seans filmowy. Bawmy się!

AQUA CZYLI PRACOWNICY BIELSKICH WODOCIĄGÓW
Spotkanie z pracownikami z Firmy AQUA S.A. miało miejsce 2 października. Pracownicy Firmy AQUA dozorują sieć kanalizacyjną w przedszkolu, a my korzystając z ich przyjazdu, zorganizowaliśmy  z nimi spotkanie. Dzieci mogły zapytać oraz „podejrzeć” pracę na żywo. Dziękujemy!

CIEPŁO I RADOŚNIE … O JESIENI
3 października nauczycielka Lilianna Kanik przygotowała wraz z uczniami klasy 8 czytanie utworów literatury dziecięcej. Po wysłuchaniu jesiennej poezji, dzieci bawiły się przy muzyce. Po raz kolejny przedszkole uczestniczy w projekcie "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury". Czytajmy!

DENTYSTKA PRAWDĘ CI POWIE…
Nie tylko dzieci boją się wizyt u stomatologa. Dbanie o zęby to poważny temat, który podejmują nauczycielki. Na zdjęciu: oswojanie dzieci z zabiegami stomatologicznymi, a w rolę dentystki weszła intendentka, pani Monika. Zapraszamy, to nic nie boli!

CODEWEEK CZYLI KODOWANIE NA DYWANIE
7 października przedszkole rozpoczęło Europejski Tygodnia Kodowania! Zajęcia z kodowania i programowania są nie tylko atrakcyjne. Nauka kodowania sprawi, że dziecko zdobędzie niezwykle cenne kompetencje, które przydadzą mu się
w dorosłym życiu. Zdobywajmy kompetencje na miarę czasów!

POLICYJNE RADY NIE OD PARADY!
9 października ważną pogadankę z dziećmina temat bezpieczeństwa przeprowadził  sierż. szt.Marcin Babiarczyk z Komisariatu Policji w Szczyrku. Każdy chciał być zakuty w kajdanki. Na zakończenie dzieci otrzymały odblaski oraz z bliska obejrzały radiowóz. Bądź bezpieczny!

ZIEMNIAK W GŁÓWNEJ ROLI
To nieprawda, że ziemniaki są tuczące! Zawierają niewiele kalorii, za to dużo witamin, składników mineralnych, błonnika i białka. 9 października w Dzień Pieczonego Ziemniaka miało miejsce wiele „ziemniaczanych” zabaw!

LISTONOSZ LISTY NIESIE CZY TO WIOSNA CZY TEŻ JESIEŃ
Z cyklu „preorientacja zawodowa”, 10 października w przedszkolu gościliśmy listonosza, Dariusza Byrdy. Gość przeprowadził z dziećmi poważną rozmowę na temat pisania listów, „wypytał” o adresy i opowiedział o codziennej pracy na poczcie. Piszmy nie tylko smsy!

Jadwiga Kozłowska