Logopedia - materiały do pracy w domu

"Na podwórku wiosna,
Wonna i radosna!
Kury, kaczki, boćki, wrony-
Słychać głosy z każdej strony:
Ko ko! Kwa kwa! Kle kle! Kra!
Hałasują ile się da!
Bzy bzy bzy! To leci pszczoła!
Pełno kwiatów dookoła.
A kurczaki biegną w krzaki,
Bo tam bryka pies kudłaty...."
Dzisiaj proponujemy zabawę w wymyślanie krótkich wierszyków logopedycznych związanych z porą roku.

Odgłosy zwierząt wplecione w wierszyki to fajna zabawa bez rekwizytów, a jednocześnie usprawnianie narządów mowy. Dzieci mają bardzo duże wady wymowy. Nauczyciele prowadzą zajęcia z wplataniem ćwiczeń artykulacyjnych, ortofonicznych, gramatycznych, oddechowych. Więcej poczytacie Państwo na stronie  w zakładce "LOGOPEDIA". Logopedzi z powodu niewielkiej ilości godzin edukacyjnych na placówkach, nie mają możliwości na zajęciach wystarczających działań w zakresie poprawy wymowy dzieci. Więcej na temat ćwiczeń logopedycznych przeczytacie Państwo na stronie  w zakładce "LOGOPEDIA".  Doskonałym ćwiczeniem artykulacyjnym jest recytacja wierszyków, rymowanek. Rozwija również pamięć. Dzisiaj proponuję "wymyślanie" rymowanek lub krótkich wierszyków, niekoniecznie związanych z wiosną. Moja propozycja jest na wstępie do tej galerii. Inne, z wielką przyjemnością zamieszczę tej galerii. Dyrektor przedszkola:)

WAŻNE INFORMACJE:

Pani Patrycja, przez cały czas trwania domowych zajęć, wysyła na maila do rodziców ćwiczenia logopedyczne.

A na planszach:
* Gimnastyka buzi i języka z zajączkiem.
* Materiały dla młodszych dzieci - utrwalamy samogłoski z pszczółkami.
 * Zabawy dźwiękonaśladowcze - puzzle logopedyczne.
* Różnicowanie "sz - s" z zajączkiem wielkanocnym (wersja łatwiejsza - sylaby,   wersja trudniejsza - wyrazy)
Pozdrawiam i zapraszam do skorzystania z materiałów w tej galerii. Patrycja Kubica :)