LOGOPEDIA W PRZEDSZKOLU

wargi-i-usta-ruchomy-obrazek-0004"Logopedia" co to będzie?
W ruch języczek pójdzie prędzej,
Aby lepsza mowa była,
A buzia wyraźniej mówiła."

Od wielu lat mowa dziecka zajmuje ważne zadanie edukacyjne.

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE W PRZEDSZKOLU

Na przełomie września i października w przedszkolu zostaje przeprowadzana diagnoza logopedyczna dzieci. W toku diagnozy wyłonione zostają dzieci do terapii logopedycznej. Zajęcia będą organizowane raz w tygodniu. Będą one prowadzone w formie zajęć indywidualnych z dzieckiem oraz terapię w kilkuosobowych grupach.

Aby zoptymalizować efekty oddziaływań logopedycznych ważna jest współpraca na linii rodzic-logopeda, jak również systematyczna praca z dzieckiem w domu.

Ważne jest, aby dziecko utrwalało prawidłową artykulację nie tylko podczas zajęć z logopedą, (ponieważ jest to zbyt mało), ale co ważne, by kontynuowało ćwiczenia w domu, podczas codziennych kilkuminutowych zabaw.

Rodzicu, jeżeli jesteś gotów poświecić swojemu dziecku kilka minut dziennie na ćwiczenia logopedyczne proszę Cię abyś:
Ø założył  zeszyt do ćwiczeń logopedycznych,
Ø wklejał razem z dzieckiem „zadania” przyniesione od logopedy,
Ø nagradzał (ustnie) dziecko nawet za minimalne postępy,
Ø często powracał do ćwiczeń,
Ø bądź kreatywny zachęcając dziecko do ćwiczeń.

Logopedię w przedszkolu prowadzi mgr Patrycja Kubica.
Więcej w temacie  poczytamy w menu dodatkowym "LOGOPEDIA". Zapraszamy!